MINUST
Metallialane haridustee sai alguse 2009 aastal, kui sai mindud õppima sepatööd.
Olen lõpetanud Vana-Vigala Tehnika ja Teeninduskooli sepatöö eriala ning omandanud
Sepatöö kutsetunnistuse II taseme kutsekalifikatsiooni.
Seejärel lõpetasin Eesti Kunstiakadeemias Ehte- ja sepakunsti osakonna sepakunsti
erialal. (EKA portfoolio) (Ettevaatust fail on suur ja avaneb kaua)
Pärast ülikooli õnnestus mul täiendada oma teadmisi Austrias 5 kuulisel
välispraktikal olles. Õppisin oma ala meistri Martin Strolzi juhendamisel
metalli graveerimist. (Austrias tehtud tööd)
Sepatööd olen praktiseerinud läbi aastate erinevate meistrite käe all kodumaal.
Silmaringi olen hoidnud avatuna osa võttes rahvusvahelistest sepafestivalidest.
Oma loometöö vältel on õnnestunud mul kaasa lüüa ka mitmetel ühisnäitustel.
ERIALANE CV
HARIDUS
2011-2015 Eesti Kunstiakadeemia, disainiteaduskond, sepakunsti eriala BA
2009-2011 Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, sepatöö eriala,
kutsetunnistus: sepatöö II kutsekvalifikatsioon
PRAKTIKA
2016 ERASMUS+ vilistlaspraktika
Höhere Technische Lehranstalt, juhendaja Martin Strolz, Steyr, Austria
2014 Olustvere mõisa klaasikoda, juhendaja Eili Soon
2011 Venuse Bastioni Sepikoda, juhendaja Gunnar Vares
2010 OÜ Rõuge Sepp, juhendaja Peeter Reemann
ÜHISNÄITUSED
2019 ”30 aastat Eesti Seppade Ühendust”, Kuressaare loss, Kuressaare
2017 ”Vigala raud VIII”, Kuressaare loss, Kuressaare
2016 “TESTAMENT”, Tallinna Portreegalerii, Tallinn
2016 “Iron code”, Mažeikiai muuseum, Mažeikiai, Leedu
2015 “Üheküünlajala näitus”, Narva Hermanni linnus, Narva
2015 “PINNAALL”, Jaani Seek, Tallinn
2014 “Vari”, Eesti Kunstiakadeemia sisehoov, Tallinn
2014 “Üheküünlajala näitus”, Narva Hermanni linnus, Narva
2013 “Neli neljale”, Evald Okase Muuseum, Haapsalu
2012 “Valgus Tuli”, Eesti Rahva Muuseum, Tartu
2012 “Üheküünlajala näitus”, Narva Hermanni linnus, Narva
2011 “Üheküünlajala näitus”, Narva Hermanni linnus, Narva
ERIALANE TÖÖKOGEMUS
2020 Koosseisuväline kutseõpetaja Vana- Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis, valikaine: graveerimine
2018- 2020 Koosseisuväline õppejõud Eesti Kunstiakadeemias, meistriklass: graveerimine
2017- 2018 Ivar Feldmann FIE, juhendaja Ivar Feldmann
2017 Koosseisuväline õppejõud Eesti Kunstiakadeemias, meistriklass: graveerimine
2016 Ivar Feldmann FIE, juhendaja Ivar Feldmann
2015 Rakvere sepikoda OÜ, juhendaja Margus Kala
2015 Keevituse jootetööde koolitus, Tallinna Tööstushariduskeskus, koolitaja Rudolf Perit
2014 Ivar Feldmann FIE, juhendaja Ivar Feldmann
2013 Ivar Feldmann FIE, juhendaja Ivar Feldmann
2010 OÜ Rõuge Sepp, juhendaja Peeter Reemann
OSALEMINE ERIALASTEL FESTIVALIDEL
2019 ”Eesti Seppade Ühenduse Linnusepäevad 2019”, Kuressaare lossihoov, Kuressaare, Küünlajala konkursi I koht
2019 “VI International Festival of the Art of Blacksmith and Crafts”, Mažeikiai, Leedu
2018 “Eesti Seppade Ühenduse Linnusepäevad 2018”, Kuressaare lossihoov, Kuressaare
2018 “Fish fly in Kuldīga”, international meeting of smiths “smiths of happiness”, Kuldiga, Läti
2016 “V International Festival of the Art of Blacksmith and Crafts”, Mažeikiai, Leedu
2015 “Barokksepis 2015”, Narva Linnuse Põhjaõu, Narva, Küünlajala konkursi I koht
2014 “Barokksepis 2014”, Narva Linnuse Põhjaõu, Narva
2012 “Barokksepis 2012”, Narva Linnuse Põhjaõu, Narva
2012 “Konkurss “Krēsls 2012”, Rīgas Amatniecības vidusskola, Läti
2011 “Barokksepis 2011”, Narva Linnuse Põhjaõu, Narva
2010 “Internationell Smidesträff 2010”, Hults Bruk Smidescentrum, Rootsi
STIPENDIUMID
2015 ERASMUS+ stipendium
TÖÖD KOGUDES
Üliõpilastööde fond
Erakogudes